Mříčenský pohár - 27.05.2006
[Zpět] [Popis tratě] [Foto] [Video]

Za velmi nepříznivého počasí,se přesunulo další kolo JL do Mříčné. Sjelo se zde bojovat i přes velkou nepřízeň počasí 24 družstev mužů a 14 družstev žen. Časomíru a terče dodal SDH Sychrov . I když je známo ,že tyto terče se dají velmi rychle naplnit,vzhledem k počasí se všeobecně nečekalo dosahování rekordních časů. To ostatně průběh soutěže potvrdil. Z družstev mužů ,které startovali mezi prvními,předvedli poměrně zdařilý pokus kluci z Maršovic. Čas 23,28 s dlouho patřil v průběžném pořadí k nejlepším,nakonec to stačilo na 5. místo. Tento čas nepřekonalo ani družstvo Svijan. Pokus byl sice poměrně slušně rozběhnutý , ale zamotané céčko na pravém proudu nedovolilo lepší čas než 23,80 s. Svijany tak skončily až na 6. místě a na své soupeře, z popředí průběžného pořadí , nepatrně ztratily. Na start se přichystalo družstvo Jinolic ,kluci tentokráte nikoho nenechali na pochybách,že patří do špičky JL . Jejich dosažený čas 22,65 s ,je nejen vysadil na průběžné první místo ,ale ten den byl i nejlepší. Po delší době se konečně zadařilo družstvu Lestkova. Jejich klidný pokus zastavil čas na 22,88 s a stačil na celkové druhé místo. Lídr průběžného pořadí Dneboh,se tentokráte musel spokojit s časem 23,02 s . Bylo to sice 3. místo,ale body které Dneboh získal ,jsou určitě velmi důležité do celkového sčítání. Posledním pokusem soutěže mužů , čas Dnebohu, vyrovnalo sice družstvo Bříšťan ,ale to jenom rozhodlo o tom, že se budou rozdělovat body za dvě třetí místa. Kategorie mužů byla letos poprvé v sezóně doplněna tzv. rozstřelem. Přestože body se družstvům ,které dosáhli shodného času udělují ve stejné výši,o umístění na stupních vítězů podle pravidel JL, musí rozhodnout dodatková soutěž. V této doplňkové soutěži byli šťastnější Bříšťany . Několik družstev z popředí JL se muselo spokojit až s dalším pořadím ,a za vděk muselo vzít pouze bodové zisky. To platí především o Kosmonosech . Kluci určitě mysleli výše ,než na 8. příčku. Benešov u Semil dokonce ani nebodoval a družstva Sychrova mysleli určitě také na lepší umístění. Vše ale můžou napravit na následující soutěži v domácím prostředí. V kategorii žen ,se v průběhu soutěže alespoň trochu umoudřilo počasí. V této kategorii opět vévodily ženy z Bříšťan,jejich pokus hned na začátku soutěže 23,10 s už v další části soutěže nikdo nepřekonal a tak si po právu přičetly Bříšťany dalších 15 bodů do tabulky. Překvapivě velmi dobrý pokus zaběhly Kosmonosy a jejich čas 24,02 s jim nakonec zaručil 3.místo. Ploukonice v závěru soutěže zastavily čas na 23,45 s a skončily druhé. V domácím prostředí zabojovala Mříčná. Holky po delším čase opět skončily v popředí výsledkové listiny ,i když to byla nepopulární bramborová medaile. Další slušný umístění si vezou domů ženy z Benešova, s body za páté místo jsou určitě spokojeni.jejich výkony po generační výměně šly poměrně razantně nahoru. Nedařilo se Sychrovským ženám,ti určitě myslely na víc,než 8. místo. Jeden z předních týmů družstvo Hutě ,propadlo zcela na nástřiku terčů. Hlavně pravý proud byl až neuvěřitelně dlouhý. Nakonec na toto družstvo zbylo 9. místo ,ale s tímto výsledkem tento tým rozhodně nemůže být spokojen. V závěru soutěže se ukázal ještě jeden malý problém. Při jednání JL se hovořilo i o minimálním počtu členů družstev,kteří se musí zúčastnit závěrečného vyhlášení vítězů. Tato podmínka se ale opoměla napsat do pravidel JL. Tento problém se objevil při vyhlašování vítězů v Mříčné. Zde byl přítomen i zástupce hlavního sponzora. Rada JL tedy upozorňuje na fakt, že pokud se družstvo umístí na medailové pozici musí na stupně vítězů vystoupit minimálně čtyři soutěžící z družstva. Za nedodržení této podmínky příště hrozí odebrání bodů ,které družstvo v této soutěži získalo. Další díl JL bude pokračovat za čtrnáct dní v Sychrově ,na velmi rychlé trati a tak se dají očekávat výkony okolo 20 –21 sekund.